Atraktory

5, Czerwiec 2008

W ostatnim czasie trochę się zaniedbałem jeśli chodzi o prowadzenie bloga. Wpływ na to miało kilka czynników. Po pierwsze, wiadomo koniec roku, oceny, poprawy i tak dalej. Tak naprawdę jednak dosyć mocno zastanawiam się nad sensem istnienia bloga w takiej formie jakiej jest teraz. Chciałbym prowadzić raczej coś na kształt xion.org.pl ale na takie częste publikowanie miniartykułów to jestem jeszcze za cienki 😉

W każym razie postanowiłem, że będę pisa rzadziej a treściwiej, przedstawiając konkretne prace i projekty. Dzisiaj na pierwszy ogień pójdą atraktory.

Pierwszy raz zetknąłem się z nimi na warsztacie oglądając prace Zbyszka i Kwazara. Pomyślałem, że ładne i wogóle ale takie coś to na pewno wyższa szkoła jazdy. Jakoś niedługo potem zobaczyłem, że wyżej wymieniony już Zbyszek napisał artykuł co i jak z tymi atraktorami. Swierdziłem, że fajnie byłoby coś takiego napisać, szczególnie, że już niedługo koniec roku i przydałoby się zakręcić za szóstką z infy.

Moje prace:
Pickover
Clifford
Trig 1
Trig 2
Lorenz

Pisane w C++, rendering DirectX.

No i przy okazji zrobiłem elegancką prezentację na informatykę, wpadła dobra ocena dzięki czemu podniosę sobie tragiczną średnią 😀

Pozatym napisałem loader plików *.obj. Toporny jak Pudzian ale działa :). Podstawowa funkcjonalność jest (wierzcholki, normalne, coordy tekstur + teksturowanie), troche nie chciało mi się bawić w obsługę materiałów i tak dalej ale już dziś zabieram się za nową, porządną wersję w której to wszystko zaimplementuję. Główny problem polega na tym, że muszę to wszystko wsadzić do interfejsu LPD3DXMESH (dla wygody sprawdzania kolizji promień-model). Przypomniałem sobię o tym dopiero jak zmieniłem całą klasę CMesh i CMeshInstance na obsługę VertexBuffer’ów… Taka mała wpadka.

Jeśli będę zadowolony z ostatecznej wersji loadera to z pewnością udostępnie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: